Prof. Wiktor Kandyba naukowiec z zakresu medycyny naturalnej i specjalista hipnologii Prezydent przy „UNESCO” ds. Hipnozy.

 

Mój nauczyciel hipnologii i medycyny naturalnej z Instytutu Medycyny Naturalnej w Sant Petersburgu oraz promotor w zakresie pracy dyplomowej medycyny Indo – Tybetańskiej, autorytet z zakresu hipnozy, wzór szlachetnego i uczciwego hipnoterapeuty, nauczyciel wielu pokoleń hipnologów.

 

 

Oto jego wypowiedzi na temat hipnozy.

 

Poznałem dr Andrzeja Kaczorowskiego kolegę z Polski jako świetnego hipnotyzera. Pod moim kierunkiem zdobywał wiedzę z zakresu psychologii, hipnologii i medycyny naturalnej i otrzymał tytuł Doktora medycyny indo – tybetańskiej Riazańskiego Instytutu Psychologii. Obserwowałem jego pokazy hipnozy terapeutycznej i estradowej. Powiedziałem do swoich kolegów hipnotyzerów i studentów: nie znam równych Kaczorowskiemu. Najbardziej zafascynowałem się reinkarnacją w Rosji, nie znam hipnotyzerów zajmujących się tym zjawiskiem. Dostrzegam u Kaczorowskiego wielką sferę duchową, uważam iż pomaga mu ona osiągać duże sukcesy na polu reinkarnacji. Jako naukowiec mam mieszane zdanie na ten temat i nie podejmuję polemiki. Życzę większej nagrody, nie tylko puchary i dyplomy jakie u nas otrzymał, ale być może nagrody Nobla za naukowe udowodnienie tego zjawiska. Jestem duchowo z nim.

Prof. Kandyba mów w ten sposób: że jest on człowiekiem, który trzyma się konkretnego naukowego kierunku co to jest hipnoza. I ma taki wyraz, że hipnoza jest z punktu widzenia naukowego nie do końca znanym i przetłumaczonym zjawiskiem.

Następnie opisuje, że on jako naukowiec chciałby skreślić takie słowo jak czysta hipnoza. Ponieważ za dużo różnych wariantów, za dużo różnych transowych stanów, sytuacji od słowa trans, który w ogóle nie jest podobny jeden do drugiego. A żeby wszystkie były znane pod jedną nazwą hipnozy – to jakoś tak z punktu widzenia nauki nie za bardzo dobrze wygląda.

I hipnoza to nie jest czysty sen, to jest sugestia i nawet nie trzeba, żeby człowiek był śpiący, jest to taki stan kiedy człowiek po prostu pod wpływem sugestii zasypia. A reszta stanów to nie jest hipnoza, człowiek wszystko słyszy, mózg pracuje, organizm funkcjonuje, szyszynka pracuje i ten trans, tą sytuacje prof. Kandyba nazwał SK.

Profesor Kandyba mów, że hipnoterapia to jest dobry sposób leczenia. To nie jest panacea na wszystkie choroby.

Hipnoza oczywiście nie jest „panacea”. Jeżeli weźmiemy na raz wszystkie, różne metody leczenia – chemiczne, fizykoterapia i resztę innych to oczywiście hipnoterapia stoi na pierwszym miejscu. Hipnoterapia to jest samosilna metoda leczenia dla człowieka. Jeszcze raz powtórzę samosilna i samoefektywna. Przy pomocy hipnozy lub hipnoterapii można tworzyć coś cudownego.

Leczyć można wszystkich. Jeżeli ludzie są małohipnabilni albo wcale niechipnabilni to tych ludzi trzeba leczyć kompleksowo. To jest przy pomocy hipnozy jak siła ośrodka, metoda leczenia plus dodatkowo kilka innych metod leczenia. Tak hipnoza tworzy cuda. Na niektórych schorzeniach, chorobach jak np. rak, wylew, zawał, a jeszcze jeśli człowiek małohipnabilny to nie można mówić, że można wyleczyć przy pomocy hipnozy to by było pełne oszustwa i kłamstwa.

Dalej Profesor Kandyba opisuje przykłady np. pewne wyleczenie padaczki przy pomocy i tabletek i hipnoterapii. Nawet w takiej kombinacji aż na 100%. Wszystko to udowodnili naukowcy – potwierdzono to i udowodniono naukowo, że to nie jest zwykła rozmowa, są naukowe fakty. Na całym świecie nie tylko w Rosji nigdzie na studiach lekarskich nie uczą hipnozy. Po ukończeniu studiów robi się dodatkowe kursy. A jego zdaniem każdy lekarz musi znać choćby podstawy i orientować się w procesach, zjawiskach hipnoterapii. Nie mówimy już o profesjonalnej hipnozie. I dlatego, żeby leczyć i wyleczyć człowieka, bo leczyć tylko na poziomie fizjologicznym nie można zwierząt, a tym bardziej człowieka.

Jeżeli jeden człowiek uwierzy drugiemu tzn. ten człowiek, który potrafi stworzyć taką sytuację, aby jemu zaufali i jemu wierzyli to on wtedy może mieć wpływ na innych. W tym momencie brakuje koncentracji, logiki. Nie. Brakuje krytyki i analizy. Wychodzi na to, że w rezultacie zadanie hipnotyzera polega na tym, żeby tworzyć sytuacje stanu wiary do siebie i przy pomocy wykluczenia pracy lewego mózgu tj. krytyki i logiki. I tu prof. Kandyba podaje przykład, że wielki psychiatra Freud mówił o tym, że efekt hipnotyzera polega na tym aby stworzyć taką sytuację między pacjentem a hipnotyzerem, żeby ten uwierzył mu w 100%. Freud zwrócił uwagę na to, że im więcej zaufania pacjenta do hipnoterapeuty tym lepsze rezultaty leczenia. Znaczy, że im więcej wierzy pacjent hipnoterapeucie tym więcej, jeszcze raz powtarzam i podkreślam tym większy efekt leczenia. Te same preparaty, te same procedury, jeżeli jest zaufanie to może być cudowne wyleczenie. Cudowne wyleczenie nawet z samych nie wyleczalnych chorób i problemów. Na przykładzie innych kierunków medycyny np. jeden chirurg zrobił operację, wykonał wszystko tak jak należało – człowiek wyzdrowiał szybko i dobrze natomiast inny chirurg wykona tę samą operację lecz pacjent boi się tego chirurga i potem występują powikłania i pacjent długo nie może wyzdrowieć.

Teraz kolejny przykład. Przykład z Kaszpirowskim.

Kiedyś prowadził seans poprzez telewizję. Pracował z gruzińskim lekarzem, który robił operację, a Kaszpirowski wykonywał znieczulenie, psychosen, psychoterapię. Razem usuwali coś tej kobiecie. Efekty były takie, iż po operacji z tą kobietą nie było lepiej, lecz gorzej, skutki były odwrotne. A dlaczego tak wyszło? Ponieważ w czasie operacji przyszli dziennikarze i zaczęli mówić: że to nie pomoże i nie ma sensu – i tu jakby taka bezpośrednia sugestia skierowana do tej kobiety, że to nie są takie cuda.

Przecież każdy człowiek wie, że jest sugestia i antysugestia. Kaszpirowski wykonywał swoją pracę lecz przyszli dziennikarze i zrobili antysugestię na tej kobiecie.

Na zakończenie Prof. Wiktor Kandyba mówi o zawodzie hipnotyzera.

Co to znaczy hipnotyzer? Hipnotyzer z punktu widzenia naukowego na dzień dzisiejszy nazywa się hipnolog, psycholog. Psycholog to znaczy człowiek o duszy, który rządzi duszą człowieka tj. ma wiedze na temat duszy człowieka. Prof. Kandyba mówi, że trzeba dobrze zrozumieć, że hipnotyzer nie jest fokusnikiem w cyrku, chociaż hipnoza estradowa też istnieje i jest ważnym kierunkiem hipnozy.

 

Kieruje słowa do dr Andrzeja Kaczorowskiego: życzę kolego Andrzeju, żeby wasze badania na reinkarnację powiodły się. Cieszę się, że poznałem tak wspaniałego człowieka, którego dusza jest tak wyjątkowa. Przyznaje, że nie znam osobiście hipnotyzerów zajmujących się reinkarnacją jako wyjątkową specjalizacją hipnologii i życzę wam Doktorze Andrzeju nagrody Nobla za te, a nawet dotychczasowe osiągnięcia z tej dziedziny. Zaliczam was do najlepszych hipnologów świata mówię to jako Prezydent „UNESCO” ds. hipnozy i medycyny naturalnej.

 

Tekst opinii prof. Wiktora Kandyby pobrano z książki „Reinkarnacja w hipnozie”

str 164, rozdział 12, wydawnictwa Astropsychologii Białystok 2005 rok

 

Studio Urody Hypnosis

ul. Sportowa 2/2
55-095 Mirków
tel. 798277004

www.studiohypnosis.pl